Warsztaty dla firm | Oferta

Podejmując współpracę ze mną i moim zespołem ekspertów możesz liczyć na profesjonalizm, elastyczność oraz empatyczne podejście do każdego z uczestników naszych warsztatów. Oferta edukacyjna obejmuje teren całej Polski.

Warsztaty dla firm i instytucji

Prawie każdy z warsztatów może być elastycznie dopasowany do możliwości czasowych uczestników.



Po kliknięciu w temat zobaczysz jego szczegóły.

Forma stacjonarna, grupa osób dorosłych od 4 do 8 osób. Czas trwania: 3 godziny.

Uznane międzynarodowo warsztaty (wzięło w nich udział już ponad 1 milion osób na całym świecie!), podczas których uczestnicy w małych grupach (4-8 osób) współpracują ze sobą odkrywając karty reprezentujące różne zagadnienia dotyczące zmian klimatycznych.

W efekcie powstaje mozaika obrazująca ich przyczyny i skutki.

Podczas spotkania angażujemy kolektywną inteligencję oraz przyswajamy wiedzę naukową na temat zmian klimatu, pochodzącą wprost z raportów IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu powołany w 1988 roku przez organy ONZ).

Więcej informacji o Mozaice, w tym materiał filmowy, znajdziesz tutaj.

 

Zapytaj o termin

Forma stacjonarna, grupa osób dorosłych od 4 do 8 osób. Czas trwania: 3 godziny.

Warsztaty te realizowane są we współpracy z Katarzyną Udrycką, certyfikowaną animatorką Mozaiki Bioróżnorodności.
Mozaika Bioróżnorodności to interaktywne spotkanie na temat szeroko rozumianej przyrody, jej związków z człowiekiem, korzyści, jakich nam dostarcza, złożonych mechanizmów jej zaniku oraz dostępnych metod jej ochrony. Uczestnicy przechodzą przez część naukową, kreatywną i dyskusyjną, a interaktywna i wizualna formuła pozwala szybko, lekko i trwale przyswoić wiedzę. Przekazywane na warsztacie informacje pochodzą z raportów Międzyrządowej Platformy ds. Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemu przy ONZ (IPBES), która jest najwyższym autorytetem naukowym w tej dziedzinie na świecie. 

 

Zapytaj o termin

Forma stacjonarna. 
Czas trwania: 1,5-2 godziny

Warsztaty pełne doświadczania i ciekawostek ze świata zielonej energii. Świetnie sprawdzają się jako atrakcja spotkań integracyjnych, wyjazdów szkoleniowych, a jednocześnie ich organizacja jest bardzo odpowiedzialną i wartościową decyzją. W trakcie spotkania poznajemy zasady działania fotowoltaiki, turbin wiatrowych oraz wodnych a także ogniwa paliwowego zasilanego wodorem! Uczestnicy samodzielnie konstruują i testują różne źródła odnawialnej energii, poznając ich wady oraz zalety. Podsumowując: mnóstwo zabawy oraz ciekawej i nieodzownej współcześnie wiedzy.

 

Zapytaj o termin

Jako bardzo wartościowe dopełnienie firmowych akcji nasadzeń drzew oferujemy ten wyjątkowe warsztaty terenowe:

Warsztaty „Las od Nowa” pozwalają zrozumieć niewidoczne dla człowieka procesy zachodzące w glebie, korzeniach, pniach i koronach drzew. Podczas spaceru po terenach zielonych będziemy obserwować poszczególne drzewa różnych gatunków i próbować odczytać ich historię oraz samopoczucie. Ponadto porozmawiamy o roli drzew wobec zmian klimatu oraz przeprowadzimy konkurs wiedzy, w którym do wygrania będzie książka Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”. Opcjonalnie uczestnicy będą mogli skorzystać z wegańskiego poczęstunku autorstwa Aleksandry Rybickiej (twórczyni marki Od Zupy Strony) w postaci gorącej zupy przygotowanej w idei kuchni pięciu przemian, podanej w biodegradowalnych miskach. Więcej szczegółów tutaj.

 

Zapytaj o termin

Społeczna odpowiedzialność biznesu to także wspieranie lokalnych ośrodków edukacji, kultury czy sportu.

Dlatego udostępniam możliwość ufundowania prowadzonych przeze mnie warsztatów wybranym przez Twoją firmę placówkom i organizacjom. W grę wchodzą wszystkie warsztaty z opublikowanej powyżej i poniżej oferty.

Wsparcie lokalnej społeczności jest jasnym dowodem na zaangażowanie biznesu w ważne sprawy i daje podstawy do wpisania takich działań w raportach zrównoważonego rozwoju. W celu ustalenia szczegółów zapraszam do kontaktu.

Forma stacjonarna lub on-line. PL/ENG
Czas trwania: 1,5-3 godziny

Bardzo praktyczne w swoim wymiarze spotkanie, w trakcie którego bierzemy na warsztat zagadnienia takie jak: nasze codzienne i niecodzienne zachowania wpływające na zmiany klimatu, obliczanie śladu węglowego czy wpływ ograniczenia spożycia mięsa na środowisko oraz gospodarkę w Polsce.
Celem tych warsztatów jest samodzielne zweryfikowanie wagi i sensu stosowania różnego rodzaju eko-nawyków oraz zwiększenie świadomości klimatycznej. Po więcej informacji kliknij tutaj.

 

Zapytaj o termin

Forma stacjonarna lub on-line. PL/ENG
Czas trwania: 1,5-3 godziny

Warsztaty edukujące o tym, dlaczego nie możemy pozwolić sobie na marnowanie zasobów takich jak: żywność, woda, energia czy surowce. Uczestnicy w praktyczny sposób trenują nawyki związane z minimalizowaniem ryzyka marnotrawienia cennych i często nieodnawialnych zasobów.  Poznają także zasady tworzenia i funkcjonowania gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), a także sposoby na ekologiczne i ekonomiczne zarządzanie domowym oraz firmowym budżetem zakupowym.

Warsztaty te szczególnie polecamy firmom i instytucjom wdrażającym politykę ESG/CSR oraz każdemu, kto chciałby zacząć oszczędzać zarówno pieniądze, jak i bezcenne zasoby.

 

Zapytaj o termin

Forma stacjonarna lub on-line. PL/ENG
Czas trwania: 1,5-2 godziny

Szkolenie przybliżające zagadnienia związane z ESG/CSR i Zrównoważonym Rozwojem, wspierające m.in. osoby zajmujące się wdrażaniem rozwiązań z obszaru gospodarki cyrkularnej. W trakcie spotkania uczestnicy utwierdzają się w sensowności społecznej odpowiedzialności biznesu, otrzymują wiedzę i argumenty, aby z łatwością przekonywać współpracowników do stosowania proekologicznych nawyków. 

Spotkanie to jest zarówno najlepszym pierwszym krokiem do wprowadzania, wymaganych już prawnie, zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, a także jest potwierdzeniem realizacji działań edukacyjnych, docenianych w firmowych raportach, mających na celu uświadamianie pracowników o zmianach klimatu i konieczności partycypacji biznesu w ograniczaniu szkodliwych emisji.

 

Zapytaj o termin

Forma stacjonarna lub on-line. PL/ENG
Czas trwania: 8-16 godzin

Szkolenie odpowiadające na bardzo praktyczne wyzwania związane z realizacją założeń polityki zrównoważonego rozwoju w firmie. Pracujemy na konkretnych przypadkach, dotyczących rzeczywistości biznesowej klienta. Analizujemy dotychczasowy sposób, styl i treść komunikacji, identyfikujemy kluczowe osoby mogące wesprzeć proces transformacji, wsłuchujemy się w potrzeby pracowników i szukamy optymalnych rozwiązań. Przed spotkaniem przeprowadzamy ankietę, dzięki której jest ono dopasowane do realiów i w efekcie pomaga poradzić sobie z oporem pracowników przed wdrażanymi zmianami i nowymi nawykami. Szkolenie podzielone jest na kilka etapów, zgodnie z indywidualnie uzgodnionym harmonogramem.

 

Zapytaj o termin

Oferujemy szeroki wachlarz bardzo aktualnych tematów prelekcji, wykładów i szkoleń – każdorazowo dopasowanych do potrzeb konkretnych spotkań biznesowych, konferencji czy debat. Zakres tematyczny znajdziesz poniżej:

  • Warsztaty dla nauczycieli i wykładowców z zakresu kryzysu klimatycznego, eko-nawyków, OZE oraz edukowania na ten temat;
  • Wykłady i ćwiczenia dla studentów o społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR/ESG), klimacie, energii;
  • Wykłady i ćwiczenia dla studentów o nowoczesnych kompetencjach managerskich, budowaniu zdrowych relacji, ograniczaniu stresu w miejscu pracy, inteligencji emocjonalnej i empatycznej komunikacji;
  • Prelekcje i wystąpienia na konferencjach oraz szkolenia na wszystkie powyższe tematy;
  • NOWOŚĆ:  Warsztaty „Wolontariat pracowniczy – organizacja, motywacja i duże zaangażowanie”.

Ponadto:

  • Konsultacje dotyczące wdrożenia polityk CSR/ESG;
  • Wsparcie eksperckie podczas konsultacji społecznych w sprawach inwestycji w OZE;

Zapytaj o termin