Warsztaty ekologiczne | Oferta

Podejmując współpracę ze mną i moim zespołem ekspertów możesz liczyć na profesjonalizm, elastyczność oraz empatyczne podejście do każdego z uczestników naszych warsztatów. Oferta edukacyjna obejmuje teren całej Polski.

Warsztaty dla seniorek i seniorów

| NOWOŚĆ! | Cykl spotkań dedykowanych seniorkom i seniorom, podczas których angażująco, konkretnie i w przystępnej formie omawiamy sytuację na naszej planecie, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia eko-nawyków, wpływu pozyskiwania energii na klimat oraz alternatyw do paliw kopalnych. Warsztaty możemy zrealizować w dowolnym miejscu i czasie.Po kliknięciu w temat warsztatu zobaczysz jego szczegóły.

Czas trwania 1,5-2 godziny.

Szum informacyjny oraz próby manipulowania opinią publiczną na temat zmian klimatu są niestety naszą codziennością. A jak jest naprawdę? Co mówią dane i wyniki badań prowadzonych przez naukowców z całego świata? Do wielu faktów i ciągów przyczynowo skutkowych jesteśmy w stanie dojść sami, a czasami potrzebujemy tylko inspiracji, wolnej chwili oraz właściwych narzędzi. To wszystko zapewniam podczas tego warsztatu. Co jeszcze? Cierpliwość i życzliwość prowadzącego oraz angażowanie uczestników poprzez zaawansowane pomoce naukowe, w tym karty “Mozaiki Klimatycznej” to gwarancja świetnie spędzonego czasu, dawka rzetelnej wiedzy i argumentów w rozmowach na temat przyszłości naszej cywilizacji.

 

Zapytaj o termin

Czas trwania 1,5-2 godziny.

Drugie spotkanie cyklu poświęcone jest różnym metodom pozyskiwania energii , której ludzkość potrzebuje w każdej sekundzie w trudnej do wyobrażenia ilości. A produkcja energii (według raportów naukowych) jest główną przyczyną emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a tym samym – głównym powodem globalnego ocieplenia. Dlatego przyjrzymy się skąd obecnie w Polsce i na świecie mamy energię (m.in. prąd, paliwa, ciepło), a także będziemy własnoręcznie konstruować modele zasilane odnawialnymi źródłami energii a potem je osobiście testować! Zastanowimy się także kiedy wyczerpią się pokłady paliw kopalnych oraz jak na nasze codzienne życie wpływa transformacja energetyczna i jakie są jej koszty.

 

Zapytaj o termin

Czas trwania 1,5-2 godziny.

Ostatnie spotkanie cyklu przyniesie odpowiedzi na pytanie zasadnicze: czy my, seniorki i seniorzy, musimy coś zrobić w obliczu kryzysu klimatycznego? A jeśli tak, to co? I ile wyrzeczeń to kosztuje? Odpowiedzialność za losy świata bywa przytłaczająca. Słyszymy zewsząd, że to biznes, władza albo zwyczajni konsumenci muszą coś zrobić lub z czegoś zrezygnować, żeby uratować planetę. Tylko czy to planeta potrzebuje pomocy czy może my sami? Uczestnicy warsztatu wyjdą z niego wzmocnieni wspólnie przedyskutowanymi odpowiedziami na powyższe pytania i żywą, niebezpodstawną nadzieją, że nie jest jeszcze za późno na działanie dla bezpiecznej przyszłości wszystkich pokoleń.

 

Zapytaj o termin