Warsztaty ekologiczne dla przedszkoli
Podejmując współpracę ze mną i moim zespołem ekspertów możesz liczyć na profesjonalizm, elastyczność oraz empatyczne podejście do każdego z uczestników naszych warsztatów. Oferta edukacyjna obejmuje teren całej Polski.
Warsztaty dla przedszkoli i zerówek
Każdy z warsztatów trwa około 30 minut, może być zrealizowany w wersji polsko i anglojęzycznej oraz dostosowany jest do wieku uczestników.
Po kliknięciu w temat zobaczysz jego szczegóły.
Zielona energia od lat jest ulubionym tematem dla przedszkolaków, z którymi się spotykamy. Chyba dlatego, że podczas warsztatu oprócz inspirujących rozmów o tym, skąd mamy prąd, ciepło i w ogóle energię do życia, doświadczamy wytwarzania i przemiany energii. Dzięki intrygującym pomocom naukowym uczestnicy eksperymentują z energią słoneczną oraz wiatrową, z pomocą modeli poznają mechanizm działania wiatraka i samochodu na baterie słoneczne.
Dyskutujemy też o wpływie produkowania energii na środowisko i klimat naszej planety. W efekcie wśród dzieci kształcą się postawy związane z ciekawością świata, a także ze świadomością o wadach i zaletach oraz znaczeniu odnawialnych źródeł energii dla bezpiecznej przyszłości kolejnych pokoleń.
Spotkanie wokół tematu jedzenia i jego nie marnowania. Dzieci rozmawiają o tym skąd się bierze żywność, odkrywają ile energii zostało włożone w jej powstanie i pojawienie się w przedszkolnych czy domowych kuchniach. Wspólnie dyskutujemy gdzie i jak powinniśmy przechowywać poszczególne produkty spożywcze, aby się nie zmarnowały. Tym samym uczymy się oszczędzać zarówno jedzenie, jak i energię.
Bezpośrednie zaangażowanie uczestników poprzez materiały dydaktyczne (wykonane metodą upcyklingu) utrwala zdobytą wiedzę a przede wszystkim buduje podstawy nawyku szacunku do żywności oraz chętniejszego sięgania po zdrowe, lokalne i sezonowe produkty – zgodnie z zasadami diety planetarnej.
Warsztat edukujący o tym, dlaczego musimy segregować odpady oraz jak to robić właściwie, wykorzystujący pomoce naukowe wykonane metodą upcyklingu. Mali uczestnicy uczą się rozwiązywać realne problemy codziennego życia i odkrywają co dzieje się z różnymi materiałami w procesie recyklingu.
Elementy praktyki i ćwiczenia poprzez zabawę pozwalają lepiej zapamiętać zasady odpowiedzialnej segregacji śmieci, dzięki czemu później dzieci chętnie wspierają domowników w dylematach związanych z wrzucaniem konkretnych odpadów do odpowiednich koszy.
Zanim coś wyrzucimy (do odpowiedniego kosza) warto zastanowić się czy nie możemy dać tej rzeczy drugiego życia. Podczas tego warsztatu odkrywamy nieskończony świat możliwości ponownego wykorzystywania materiałów, które tylko wydają się już niepotrzebne. Poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych wykonanych metodą upcyklingu uczestnicy inspirują się wzajemnie do zastanowienia nad korzyściami płynącymi z oszczędzania różnego rodzaju surowców.
Pomysły, które pojawiają się na warsztacie często przeradzają się w działania kreatywne, realizowane przez dzieci w domu lub/i przedszkolu.
Warsztat edukujący o tym, dlaczego musimy segregować odpady oraz jak to robić właściwie. Uczestnicy uczą się rozwiązywać realne problemy codziennego życia i odkrywają co dzieje się z różnymi materiałami w procesie recyklingu.
Elementy praktyki i ćwiczenie poprzez zabawę pozwalają lepiej zapamiętać zasady segregacji śmieci, dzięki czemu dzieci chętnie później wspierają domowników w dylematach związanych z wyrzucaniem różnych odpadów.