Dzień Ziemi ziemianie!

Dziś dzień wyjątkowy, bowiem swoje święto obchodzi ona – nasza Ziemia. I choć, co mnie ogromnie cieszy, o jej dbaniu mówi się coraz częściej, to nadal więcej się mówi niż robi, a do zrobienia jest strasznie dużo.

Nieustannie wzrastająca temperatura powietrza, topniejące lodowce, zanieczyszczenie i zakwaszenie oceanów, szkodliwy wpływ plastiku oraz nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze – to tylko niektóre problemy naszej planety, a w rzeczywistości – głównie naszej cywilizacji.

Dlatego musimy z całych sił dążyć do racjonalniejszego korzystania z zasobów naszej planety, nie tylko w Dzień Ziemi, ale każdego dnia! Ktoś powie, że pojedyncze działania nie są w stanie odwrócić efektów już powstałych zanieczyszczeń, ale wtedy ja powiem, że wysiłek wielu jednostek ma wielki sens i moc wpływu na tych, którzy rządzą światem. Chociażby przy sklepowej półce.

A już niebawem podpowiem Wam jak odpowiednio się zachować w niejednej takiej prozaicznej sytuacji.

Tyle od ekocentryka na #DzieńZiemi. A co na tę okazję przygotowali inni wrocławianie? Wiele wrocławskich instytucji zdecydowało się w tym roku dołączyć do akcji „Godzina dla Ziemi”, która zakłada symboliczne wyłączenie energii elektrycznej – Wy też gasicie? Niezależnie od tego – pochwalcie się w komentarzu, jak dbacie o naszą przyszłość w TEN dzień i na co dzień!


Jeśli to i dla Ciebie ważny temat – wesprzyj edukację klimatyczną na Patronite!

Similar Posts