#CośGłębiej, czyli LAS OD NOWA

Sezon na firmowe akcje sadzenia drzew oraz sprzątania świata właśnie się otwiera – i szacunek! Ale gdyby tak zrobić #CośGłębiej?

Prowadzony przeze mnie warsztat LAS OD NOWA to właśnie to #CośGłębiej. To spotkanie z naturą pozwalające zrozumieć niewidoczne dla człowieka, lecz zaskakująco znajome procesy zachodzące w korzeniach, pniach oraz koronach drzew. Jest tam gwarno, empatycznie, a czasem i bezwzględnie.

Zapraszam na spacer po terenach zielonych w całej Polsce – np. jako uzupełnienie akcji nasadzeń lub samodzielny event, podczas którego będziemy m.in. obserwować drzewa różnych gatunków i próbować odczytać ich historię oraz samopoczucie.

Ponadto porozmawiamy o roli drzew wobec zmian klimatu oraz przeprowadzimy quiz, w którym do wygrania będzie bestseller Petera Wohllebena pt.: „Sekretne życie drzew”.

Opcjonalnie uczestnicy będą mogli skorzystać z wegańskiego poczęstunku autorstwa Aleksandry Rybickiej (twórczyni marki Od Zupy Strony) w postaci gorącej zupy, przygotowanej w idei kuchni pięciu przemian, podanej w całkowicie biodegradowalny sposób.

Są jeszcze wolne terminy na marzec i kwiecień!

Zapytaj o szczegóły tutaj.

To co? Zrobimy #CośGłębiej?


Jeśli to i dla Ciebie ważny temat – wesprzyj edukację klimatyczną na Patronite!

#LasOdNowa#Natura#CSR#Integracja#Wolontariat#DzieńZiemi#SprzatanieŚwiata#Wiosna#Las#Eko#Ekocentryk

Similar Posts