Kto to napisał?

Nieodnawialne źródła energii (czarna energia) mają coraz większy wpływ na Ziemię. Właśnie dlatego zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne dla młodzieży na temat OZE i „problem solving”.

💡Zajęcia te mogą pomóc w szerzeniu świadomości na temat zmian klimatycznych wśród młodego pokolenia. Dzięki temu łatwiejsze będzie wprowadzenie nawyków, które są przyjazne środowisku.

💡Jednym z odnawialnych źródeł energii jest energia słoneczna. Do jej zalet należy to, że jest nieograniczona oraz dostępna przez większość czasu. Nie emituje ona również gazów cieplarnianych, ani innych szkodliwych substancji. Ma jednak swoje wady. Jest zależna od warunków atmosferycznych, a aby wygenerować dostateczną ilość energii potrzebna jest duża powierzchnia na panele słoneczne.

💡Pomimo swoich niedoskonałości, energie odnawialne są świetną alternatywą dla czarnej energii, której produkcja zanieczyszcza naszą planetę i szkodzi zdrowiu.

*Tekst napisali uczniowie XIII LO im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu z klas 2 i 3 h.


Jeśli to i dla Ciebie ważny temat – wesprzyj edukację klimatyczną na Patronite

—————
Chcesz mieć takie odlotowe lekcje w swojej szkole? Odezwij się do @eko_centryk w wiadomości prywatnej lub mailowo na: kontakt@ekocentryk.pl

Similar Posts