Wszystkie koszty elektryka

Spójrzmy prawdzie w oczy – rekordowo wysokie ceny paliwa skutecznie zniechęcają do codziennych podróży samochodem. Zmiana nawyków transportowych z każdym dniem staje się jeszcze bardziej palącą koniecznością.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna rozważać opcję zainwestowania w samochód elektryczny. Wzrost elektromobilności w naszym kraju widać jak na dłoni w danych statystycznych – tylko od zeszłego roku liczba aut osobowych na prąd skoczyła o 88%! Rozwija się również infrastruktura punktów ładowania, wspierana dotacjami z narodowego funduszu. Wszystko pięknie, gdyby nie ten prąd z węgla…

Co jednak w przypadku, gdy nie możemy sobie pozwolić na kupno własnego elektryka? Rzecz jasna istnieją programy dotacyjne, ale warto spojrzeć szerzej i rozważyć bardziej postępową alternatywę. Na przykład firma Columbus wraz z Arval Polska mają w swojej ofercie możliwość wynajmu samowystarczalnego samochodu elektrycznego. W pakiecie do wybranego modelu elektryka dostaniecie też prywatny punkt ładowania i instalację fotowoltaiczną.

W ten sposób nie tylko uwolnicie się od stale rosnących cen paliwa, ale też wysokich kosztów kupna nowego samochodu. Wyobraźcie to sobie – beztrosko przemierzać miasto autem zasilanym waszym własnym, zielonym prądem! I nie zgadniecie – mogę Wam w tym pomóc.


Jeśli to i dla Ciebie ważny temat – wesprzyj edukację klimatyczną na Patronite!

Similar Posts