Szklane domy już.

Najpierw Internet Rzeczy, a teraz ten cały HEMS – nagle inteligentne budynki przestały być utopijnym wymysłem rodem z powieści Żeromskiego, a stały się rzeczywistością. Czy jednak naprawdę musimy zdać się na łaskę technologii i oddawać decyzje procesorom? Czemu nie, skoro robią to szybciej i lepiej od nas!

HEMS, czyli System Zarządzania Energią Domową, to nic innego jak inteligentne oprogramowanie, które pozwala na połączenie w jedną sieć wszystkich urządzeń produkujących i wykorzystujących energię. Jednostka centralna sama generuje najkorzystniejsze rozwiązania. W efekcie zwiększa się efektywność energetyczną domu, a co za tym idzie – ilość pieniędzy w portfelu. Ale spokojnie, wciąż możesz być panem swojego domowego królestwa, bo HEMS zawsze można wyłączyć – tylko po co…

Jakby tego było mało, decydując się na instalację fotowoltaiczną w parze z magazynem energii, dostaniesz dofinansowanie do systemów inteligentnego zarządzania. Chcesz wiedzieć więcej o całej akcji – odezwij się do mnie! W końcu z takiej szansy na mądrzejszy dom głupio nie skorzystać!


Jeśli to i dla Ciebie ważny temat – wesprzyj edukację klimatyczną na Patronite!

fot.: aim-Studio

Similar Posts