Zrobi Ci się ciepło.

Czy zgłosiłeś już swojej gminie swoje źródło ciepła? Lepiej się pospiesz, bo z końcem czerwca mija termin składania deklaracji do CEEB, a na spóźnialskich czeka mandat. Chociaż dla posiadaczy kopciuchów ten wydatek to tylko wierzchołek góry lodowej. Przekonajmy się, jakie jakie jeszcze problemy sprawi Ci Twój piec, obalając kilka mitów na temat uchwały antysmogowej:

1️⃣ NIE możesz odmówić kontroli Twojego urządzenia grzewczego. Zgodnie z ustawą straże miejskie i gminne, wybrani pracownicy urzędów oraz policja są upoważnieni do przeprowadzenia inspekcji.

2️⃣ NIE każdy piec, kocioł lub kominek spełnia wymagania uchwały. Żeby zachować kopciucha, jesteś zobowiązany przedstawić dokumentację techniczną potwierdzającą jego zgodność z normami.

3️⃣ NIE każde paliwo spełnia nowe wymagania. Aby nadal palić w piecu, musisz posiadać świadectwo jakości lub fakturę zakupu od swojego dostawcy węgla.

4️⃣ NIE możesz zachować swojego urządzenia grzewczego, jeśli nie spełnia wymagań uchwały antysmogowej. Po 30 czerwca 2024 roku w województwie dolnośląskim odmówienie wymiany kopciucha oznacza mandat lub grzywnę do 5000 zł!

Zamiast płacić mandaty, być zależnym od rosnących cen węgla i zanieczyszczać powietrze smogiem, daj odetchnąć swojemu portfelowi, a co za tym idzie – środowisku. Na osoby decydujące się na pompę ciepła z fotowoltaiką czekają dotacje w wysokości ponad 14 000 zł. Odezwij się do mnie po więcej szczegółów!


Jeśli to i dla Ciebie ważny temat – wesprzyj edukację klimatyczną na Patronite!

Similar Posts